Úvod Vše o nákupu Příprava kola před odesláním

Příprava kola před odesláním

V jakém stavu Vám kolo dorazí domů a co všechno budete muset udělat pro jeho zprovoznění?

Každé jízdní kolo dorazí do našeho servisu od výrobce v krabici částečně rozložené a neseřízené. Kola zasíláme přepravní společností 100% seřízena a do krabice vkládáme na 95% smontované. Pro přepravu je nutné demontovat pedály, řidítka a přední kolo (to se demontujeme pouze u kol 24 palců a větších). Kompletní seřízení jízdního kola (doba trvání cca 45 minut) a následné zabalení je ZDARMA.

Kroky před odesláním:

  1. Vybalíme a zkontrolujeme stav kola.
  2. Kolo kompletně sestavíme.
  3. Seřídíme brzdy a řazení.
  4. Zkontrolujeme, případně vycentrujeme výplety kol.
  5. Dofoukneme a zkontrolujeme tlak v pneumatikách.
  6. Demontujeme součásti nezbytné pro přepravu (pedály, řidítka, případně přední kolo).
  7. Kolo zabalíme.

Co musíte udělat po doručení?

Doporučujeme si nejprve přečíst přiložený návod k obsluze a záruční list. Seznámíte se s produktem a můžete tak předejít případnému omylu, nebo poškození kola samotného. Následně přistoupíte k montáži demontovaných dílů. Sestavení je jednoduché, postupujte podle přiloženého návodu. Postačí Vám pár nářadí (které není součástí kola). Jedná se zpravidla o imbusové klíče 4, 5, 6 a 15mm klíč na pedály. U jednotlivých kol se použité nářadí liší v závislosti na osazení kola.

Pokud využijete osobního odběru a vyzvednete si kolo na naší kamenné prodejně, dostanete kolo kompletně seřízené a připravené k jízdě.

Na veškerá dětská a juniorská kola zakoupená u nás poskytujeme zákazníkům garanční prohlídku ZDARMA a to po ujetí 100 až 200km, nebo po 1 až 2 měsících ježdění. V kamenné prodejně provádíme i pozáruční servis a servis na kola zakoupená v jiných prodejnách.